Дәүләт комитетында 2021 елга су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу өлкәсендә тарифларны каралды

2020 елның 25 сентябре, җомга

25 сентябрь көнне ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында видеоконференция режимында эшче тариф комиссиясенең план утырышы узды, анда 2021 елга, 2021-2023 елларның озак сроклы чорына һәм 2021-2025 елларның озак сроклы чорына тарифлар билгеләү мәсьәләләре каралды. Киңәшмәне Дәүләт комитеты рәисе урынбасары Лариса Хәбибуллина үткәрде.

Киңәшмә эшендә Татарстан Республикасы Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалыгы министрлыгы, территориясендә су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу буенча җайга салынулы хезмәтләр башкаручы муниципаль оешмаларның Башкарма комитетлары вәкилләре катнашты.

Эшче тариф комиссиясе утырышында киләсе елга түбәндәге җайга салынулы оешмалар эчәргә яраклы суга, техник суга һәм ташландык суларны агызуга 19 тариф карары проекты буенча фикер алыштылар:

 «Биектау коммуналь челтәрләре» АҖ,

 «Водоканал» ҖЧҖ (Лениногорск районы),

 «ПСК XXI век» ҖЧҖ,

 «Җирлекләргә хезмәт күрсәтү үзәге» ҖЧҖ,

 «БРИГ» ҖЧҖ,

 «Спас коммуналь челтәрләре» ҖЧҖ,

 «УКС» ААҖ «Спас» филиалы;

 «Восток-Энерго» җитештерү-коммерция фирмасы» ҖЧҖ;

 «Коммунальные сети - Татарстан» ҖЧҖ (көнбагыш микрорайоны кулланучылары өчен).

Барлык оешмаларга 2021 елга тарифларны исәпләгәндә исәпкә алынган чыгымнарның нигезлелеге, шулай ук тарифларны исәпләү параметрларын төгәллеге өлешендә оешмаларның тәкъдимнәренә экспертиза нәтиҗәләре буенча формалаштырылган эксперт бәяләмәләре җибәреләчәк.