октябрь, 2019 ел
сишәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында узган эш киңәшмәсендә ведомство җитәкчесе урынбасары Лилия Борисова һәм республиканың Урман хуҗалыгы министрлыгы вәкилләре авыл җирлекләрендә яшәүчеләргә утын китерү базарын легальләштерү турында сөйләште.

дүшәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты аңлата: үзәкләштерелгән җылылык белән тәэмин итү булмаганда, мич ягып җылытыла торган салаларда һәм авылларда яшәүчеләр өчен ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетының 07.10.2011 ел, № 9-1/нпс карары белән – утын, 19.12.2008 ел, № 9-1/нпс карары белән күмер бәясе билгеләнгән.

сишәмбе

Бүген, 17 сентябрьдә, ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты белгечләре, торакны ягып җылыту өчен каты ягулык сатып алу хокукы турында халыкның хәбәрдарлыгын өйрәнү максатында, Буа һәм Тәтеш муниципаль районнары авыл җирлекләре гражданнарын урынга чыгып кабул итте.

сишәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты белгечләре муниципаль районнарның авыл җирлекләрендә яшәүче гражданнарны урынга чыгып кабул итә.

сишәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты белгечләре Аксубай районында яшәүчеләр белән очрашты

сишәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты белгечләре гражданнарның торакларны җылыту өчен каты ягулык сатып алуга хокукларын гамәлгә ашыру эше белән танышу максатында районнарда яшәүчеләр белән очрашуларын дәвам итә.

җомга

Авыл халкы өчен утын һәм күмер күпме тора һәм каты ягулыкка субсидияне ничек алырга?