Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсенең чираттагы утырышы булды

2016 елның 22 июле, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының киңәшмәләр залында Дәүләт комитеты идарәсенең чираттагы утырышы булды, анда түбәндәге мәсьәләләр карап тикшерелде:

1. “Татарстан Республикасы Баш инвестиция-төзелеш идарәсе” дәүләт казна учреждениесе объекты – “Һади Такташ урамы буенча Казан зооботаника бакчасы”н Казан шәһәрендәге “Су каналы” муниципаль унитар предприятиесенең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

2. “Татарстан Республикасы Баш инвестиция-төзелеш идарәсе” дәүләт казна учреждениесе объекты – “Һади Такташ урамы буенча Казан зооботаника бакчасы”н Казан шәһәрендәге “Су каналы” муниципаль унитар предприятиесенең үзәкләштерелгән су бүлү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

3. “Мега Групп” төзелеш компаниясе” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объекты – “Чаллы ш, ЗЯБ бистәсе, Чаллы проспекты, 9 й. адресы буенча кертеп-терәтеп төзелгән биналары һәм подвалда чолан биналары белән күпкатлы торак йорт”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

4. “Мега Групп” төзелеш компаниясе” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объекты – “Чаллы ш, ЗЯБ бистәсе, Чаллы проспекты, 9 й. адресы буенча кертеп-терәтеп төзелгән биналары һәм подвалда чолан биналары белән күпкатлы торак йорт”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән су бүлү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

5. “ДОМКОР” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объекты – ТР Чаллы ш. 21-24 (Чәчәкле бульвар) мәйданы эче инженерлык челтәрләре белән һәм территориясе төзекләндерелгән, торак булмаган билгеләнештәге биналары кертеп-терәтеп төзелгән күпкатлы торак йорт”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

6. “Реал Эстейт Сити” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең объекты – “Җәмәгатьчелек өчен билгеләнгән биналары кертеп-терәтеп төзелгән күпкатлы торак комплексы. Чаллы ш., Мәләкәс аръягы, 26 микрорайон адресы буенча урнашкан 1 төзелеш этабын (1 санлы торак йорт)”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

7. “Реал Эстейт Сити” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең объекты – “Җәмәгатьчелек өчен билгеләнгән биналары кертеп-терәтеп төзелгән күпкатлы торак комплексы. Чаллы ш., Мәләкәс аръягы, 26 микрорайон адресы буенча урнашкан 1 төзелеш этабын (1 санлы торак йорт)”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән су бүлү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

8. “Реал Эстейт Сити” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең объекты – “Җәмәгатьчелек өчен билгеләнгән биналары кертеп-терәтеп төзелгән күпкатлы торак комплексы. Чаллы ш., Мәләкәс аръягы, 26 микрорайон адресы буенча урнашкан 2 төзелеш этабын (2 санлы торак йорт)”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

9. “Реал Эстейт Сити” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең объекты – “Җәмәгатьчелек өчен билгеләнгән биналары кертеп-терәтеп төзелгән күпкатлы торак комплексы. Чаллы ш., Мәләкәс аръягы, 26 микрорайон адресы буенча урнашкан 2 төзелеш этабын (2 санлы торак йорт)”ны “ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ” җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең үзәкләштерелгән су бүлү системасына тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү хакында.

10. “Куйбышев ис. флотның ремонт базасы” ябык акционерлык җәмгыяте тарафыннан бирелә торган җылылык энергиясенә (куәтенә) тариф билгеләү хакында.

Карап тикшерелгән мәсьәләләр буенча тиешле карарлар кабул ителде, алар дәүләт теркәвенә алынгач ММЧ басылып чыгачак һәм Дәүләт комитеты сайтында урнаштырылачак.