ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында идарә утырышы узды

2024 елның 6 сентябре, җомга

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсе әгъзалары көн тәртибенә туры китереп карадылар һәм карарлар кабул иттеләр:

1. «Современное строительство» махсуслаштырылган төзүче объекты – «Вахитов пр., 23 («А» блогы, торак йорт)» ҖЧҖ «Суүткәргеч-канализация һәм энергетика хуҗалыгы» АҖ үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү һәм су агызу системасына индивидуаль тәртиптә тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында».

2. «СТРОЙ КР1 махсуслаштырылган төзүче» ҖЧҖ объекты – «Мурадьян урамында кертеп төзелгән биналары белән күпкатлы торак йорт»ны «Суүткәргеч-канализация һәм энергетика хуҗалыгы» АҖ үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу системасына индивидуаль тәртиптә  тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында».

3. «ДОМКОР» махсуслаштырылган төзүче» ҖЧҖ объекты – «Әлмәт шәһәре, Ринат Галиев урамы, 24А йорт адресы буенча «Алсу» микрорайонында тышкы челтәрләре белән күпкатлы торак йорт»ны «Әлмәт су каналы» АҖ үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү һәм ташландык суларны агызу системасына индивидуаль тәртиптә  тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында».

4. «КВАРТ» Кама-Идел резин техникасы акционерлык җәмгыяте» АҖ объекты – «Миллениум» күпере янында кунакханә комплексы, апартаментлар, офислар»ны  «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү һәм су агызу системасына индивидуаль рәвештә тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында».

5. «БРИКС» махсуслаштырылган төзүче» ҖЧҖ объекты –  «Миллениум» күпере янында кунакханә комплексы, апартаментлар, офислар»ны  «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү һәм су агызу системасына индивидуаль рәвештә тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында».

6. «Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының «Строитель» ҖЧҖ объекты  – «Загородный отель» ҖЧҖ  Татарстан Республикасы инженерлык челтәрләренең капиталь төзелеше һәм энергияне сак тоту технологияләрен үстерү идарәсе» АҖ «Спас»  филиалының үзәкләштерелгән су агызу системасына индивидуаль тәртиптә тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында» 02.08.2024 ел, №51/ТП/ИП-2024 карарының үз көчен югалтуын тану турында».

7. «Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының «СтройРезерв» махсуслаштырылган төзүче» ҖЧҖ объекты – «ТураNova» торак комплексы, икенче чират» ҖЧҖ  «РСК» ҖЧҖнең үзәкләштерелгән су бүлү системасына индивидуаль тәртиптә тоташтыру (технологик тоташтыру) өчен түләү билгеләү турында» 18.04.2024 ел, №21/ТП/ИП-2024 карарын көчен югалткан дип тану турында».

Дәүләт комитеты тәкъдим ителгән исәп-хисапларны карады һәм чыгымнарның икътисадый нигезлелеген бәяләде.

Кабул ителгән тариф карарлары белән Дәүләт комитетының рәсми сайтында Тарифлар бүлегендә танышырга мөмкин: https://kt.tatarstan.ru/tarifi-2024.htm