Биектау районы оешмаларының финанс-хуҗалык эшчәнлеге нәтиҗәләре турында

2023 елның 16 мае, сишәмбе

Татарстан Республикасының Тарифлар буенча дәүләт комитетында 2022 елда су белән тәэмин итү, ташландык суларны агызу, җылылык белән тәэмин итү һәм ККК белән эш итү өлкәләрендә хезмәт күрсәтүче җайга салынулы оешмаларның финанс-хуҗалык эшчәнлеге нәтиҗәләрен карау буенча баланс комиссиясе утырышы узды.

Утырышта Биектау районында түбәндәге предприятиеләрнең эшчәнлек нәтиҗәләре каралды: «Биектау коммуналь челтәрләре» АҖ, «Теплокоминвест» ҖЧҖ, «РСС-Комфорт» ҖЧҖ, «в-Сервис» ҖЧҖ һәм «Полигон» ҖЧҖ.

Утырышта тарифны билгеләгәндә күрсәтелгән чыгымнар статьялары буенча күрсәткечләрне катгый үтәү кирәклегенә игътибар иттеләр. Билгеләнгән күрсәткечләрдән тайпылганда, җылылык белән тәэмин итү, су белән тәэмин итү, су чыгару һәм ККК белән эш итү өлкәләрендә эшчәнлек алып баручы оешмалар дәүләт комитетына чигенү шартлары яки бюджетны яңадан бүлү кирәклеге турында нигезләүче документлар бирергә тиеш.

Баланс комиссиясе утырышлары графигы белән биредә танышырга мөмкин.