Тарифлар буенча дәүләт комитеты гражданнарның мөрәҗәгатьләрен карап тикшерү эшенә йомгак ясады

2021 елның 27 декабре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетында 11 ай эчендә гражданнарның мөрәҗәгатьләрен карау эшенә йомгак ясалды. Дәүләт комитеты эшчәнлеге турында гавами фикер алышу барышында рәис урынбасары Лилия Борисова хәбәр иткәнчә, хисап чорында гражданнардан 3245 мөрәҗәгать алынган.  Кергән мөрәҗәгатьләрнең күбесе күрсәтелгән коммуналь хезмәтләр өчен гражданнар өчен түләү исәпләүнең дөреслегенә кагыла.

Гражданнар Дәүләт комитеты компетенциясенә караган сораулар белән шәхсән кабул итүгә язылып, язмача мөрәҗәгать итеп яки ТКХ ДМС, ССТУ.РФ, ОНФ.Помощь мәгълүмат системаларыннан файдаланып, шулай ук РФ (ПОС) кире элемтә платформасы аша мөрәҗәгать итә алалар.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетында 8(843)236-36-36 «кайнар линия» телефоны эшли.

Гавами чыгышны әлеге сылтама буенча карарга була: https://www.youtube.com/watch?v=fOHRU8gxnEg к