Нәтиҗәле эш өчен бүләкләү

2019 елның 3 сентябре, сишәмбе

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетының гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү бүлеге җитәкчесе Оксана Давыдова Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Рәхмәт хатына лаек булды.

Документта әйтелгәнчә, күпьеллык нәтиҗәле хезмәте һәм Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсешенә зур өлеш кертүе өчен рәхмәт белдерелгән.

Гражданнар мөрәҗәгатьләре белән эшләү бүлеге язма һәм телдән мөрәҗәгатьләр белән эшли, гражданнарны һәм юридик затларны кабул итә. 2019 елның 6 аенда бүлеккә 2500 артык мөрәҗәгать кергән. Шуларның 300 артыгы – язмача. Бу вакыт эчендә 50 артык гражданин шәхси кабул итүдә булган. Бүлек хезмәткәрләре республиканың муниципаль районнарында күчмә киңәшмәләрдә катнаша, "кайнар линия"дә эшлиләр.

- Алган бүләкне мин барча бүлек бүләге буларак бәялим, – ди Оксана Давыдова. – Безнең бүлекчә хезмәткәрләренә эшләре өчен рәхмәт. Моннан тыш, ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетының әлеге бүләге алга таба үсеш өчен этәргеч бирә һәм алга таба эштә камилләшү өчен перспектива ача.