ТР Тарифлар буенча дәүләт комитетында идарә утырышы узды

2024 елның 27 сентябре, җомга

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсе әгъзалары көн тәртибенә туры китереп карадылар һәм карарлар кабул иттеләр:

1. «Новалогистика» ҖЧҖ объектын – «Нәриманов урамындагы СПА һәм җир асты паркингы булган кунакханә комплексы»н «Татэнерго» АҖ җылылык белән тәэмин итү системасына индивидуаль тәртиптә тоташтырган өчен түләү билгеләү турында».

2. «Виктория» агрофирмасы» ҖЧҖ – «Ватан урамындагы торак булмаган билгеләнештәге биналары булган торак комплекс» объектын «Татэнерго» АҖ җылылык белән тәэмин итү системасына индивидуаль тәртиптә тоташтырган өчен түләү билгеләү турында».

3. «Виктория» агрофирмасы» ҖЧҖ – «Ватан урамындагы торак булмаган биналары булган КФК» объектын «Татэнерго» АҖ җылылык белән тәэмин итү системасына индивидуаль тәртиптә тоташтырган өчен түләү билгеләү турында».

4. «Станция Спортивная-2» МТ» ҖЧҖ объекты – «Юбилейная станциясе». 2 нче эшләтеп җибәрү комплексы. Торак йорт №2.2, Казан шәһәре, Идел буе районы» торак комплексын индивидуаль тәртиптә  «РСК» ҖЧҖ һәм Казан шәһәренең «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру өчен түләү билгеләү турында».

5. «Южный парк-4» МТ» ҖЧҖ объекты – «Южный парк» ТК. Төзелешенең 4 нче чираты торак йортлары 4.1 (I этап), 4.2 (II этап), 4.3. (III этап). Казан шәһәре, Идел буе районы» объектын индивидуаль тәртиптә  «РСК» ҖЧҖ һәм Казан шәһәренең «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру өчен түләү билгеләү турында».

6. «Волжские просторы» ҖЧҖ объекты – «Волжские просторы» торак комплексы. 6 нчы эшләтеп җибәрү комплексы, җир өсте һәм җир асты паркинглары булган 6.1, 6.4, 6.5 торак йортлар.  Казан шәһәре, Идел буе районы» объектын индивидуаль тәртиптә  «РСК» ҖЧҖ һәм Казан шәһәренең «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру өчен түләү билгеләү турында».

7. «Сказочный лес» МТ» ҖЧҖ объекты – «Волжские просторы» торак комплексының 4 нче эшләтеп җибәрү комплексы. Җир өсте һәм җир асты паркингы белән 4.1 торак йорт, Казан шәһәре, Идел буе районы» объектын индивидуаль тәртиптә  «РСК» ҖЧҖ һәм Казан шәһәренең «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына тоташтыру өчен түләү билгеләү турында».

Дәүләт комитеты тәкъдим ителгән исәп-хисапларны карады һәм чыгымнарның икътисадый нигезлелеген бәяләде.

Кабул ителгән тариф карарлары белән Дәүләт комитетының рәсми сайтында Тарифлар бүлегендә танышырга мөмкин: https://kt.tatarstan.ru/tarifi-2024