Александр Груничев Россия Монополиягә каршы федераль хезмәтенең технологик тоташтыру өлкәсендәге эш төркеме утырышында катнашты

2024 елның 20 сентябре, җомга

Татарстан Тарифлар буенча дәүләт комитеты рәисе Александр Груничев технологик тоташтыру өлкәсендә эш төркеме утырышында катнашты.

Утырыш Россия Монополиягә каршы федераль хезмәтенең Торак-коммуналь хуҗалыкны җайга салу идарәсе башлыгы Алексей Матюхин рәислегендә узды. Чарада шулай ук Россия Федерациясенең башка субъектларының тарифларны җайга салу органнары һәм җайга салынулы оешмалар җитәкчеләре видеоконференцэлемтә режимында катнашты.

Алексей Матюхин регуляторлар һәм җайга салу субъектлары тарафыннан яңгыраган мәсьәләләрнең киң спектрын җайга салу зарурлыгын билгеләп үтте. Барлык чаралар да үзәкләштерелгән су белән тәэмин итү һәм су агызу системаларына, җылылык белән тәэмин итү системаларына тоташкан өчен түләүне билгеләүнең яңа тәртибен булдыруга юнәлдерелгән.

Катнашучылар закон чыгару инициативалары турында да фикер алыштылар, алар якын арада җайга салына торган өлкәләрдә норматив хокукый актлар проектларында чагылыш табачак.