Эшче тариф комиссиясе коммуналь өлкәдә җайга салынулы оешмаларның тәкъдимнәрен өйрәнә

2024 елның 17 сентябре, сишәмбе

2025 елгы тариф кампаниясе кысаларында Дәүләт комитеты экспертлары түбәндәге оешмалар өчен су белән тәэмин итүгә һәм ташландык суларны агызуга тарифларның якынча дәрәҗәләрен исәпләп чыгарды:

1. 2025-2029 елларга Зеленодольск муниципаль районының «ЗВКС» АҖ өчен эчә торган суга һәм су агызуга тарифлар билгеләү турында. (Зеленодольск муниципаль районы).

2.  Зеленодольск муниципаль районының «ЗВКС» АҖ өчен Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты карары белән билгеләнгән агып төшүче суларны чистартуга 2025 елга озак сроклы тарифларга үзгәрешләр кертү турында. (Зеленодольск муниципаль районы).

3. 2025 елга Югары Ослан муниципаль районының «ЗВКС» АҖ өчен эчә торган суга һәм су агызуга тарифлар билгеләү турында. (Югары Ослан муниципаль районы).

4. Зәй муниципаль районының «Катлам басымын саклап калу өчен технологик сыеклык әзерләү идарәсе» ҖЧҖ өчен эчә торган суга һәм су агызу өчен 2025 елга Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының карары белән билгеләнгән  озак сроклы тарифларга үзгәрешләр кертү турында. (Зәй муниципаль районы).

5. Әлмәт муниципаль районының «Катлам басымын саклап калу өчен технологик сыеклык әзерләү идарәсе» ҖЧҖ өчен су агызуга 2025 елга Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты карары белән билгеләнгән озак сроклы тарифларга үзгәрешләр кертү турында. (Әлмәт муниципаль районы).

6. Азнакай, Әлмәт, Баулы, Бөгелмә, Алабуга, Зәй, Лениногорск, Түбән Кама, Нурлат, Сарман, Тукай муниципаль районнары, «Чаллы шәһәре» муниципаль берәмлегендә «Катлам басымын саклау өчен технологик сыеклык әзерләү идарәсе» ҖЧҖ өчен  эчәр суга һәм техник суга 2025 елга  Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты карары белән билгеләнгән озак сроклы тарифларга үзгәрешләр кертү турында. (Азнакай, Әлмәт, Баулы, Бөгелмә, Алабуга, Зәй, Лениногорск, Түбән Кама, Нурлат, Сарман, Тукай муниципаль районнары, «Чаллы шәһәре» муниципаль берәмлеге)

7. Питрәч муниципаль районының «Питрәч коммуналь челтәрләре» муниципаль унитар предприятиесе өчен эчә торган суга һәм су агызуга 2025-2029 елларга тарифлар билгеләү турында. (Питрәч муниципаль районы - Богородское авыл җирлеге).

8. Питрәч муниципаль районының «Питрәч коммуналь челтәрләре» муниципаль унитар предприятиесе өчен 2025-2027 елларга эчә торган суга һәм су агызуга тарифлар билгеләү турында. (Питрәч муниципаль районы - Пановка, Питрәч, Ленино-Кокушкино, Колай, Кощаково, Шигали авыл җирлеге).

Эшче тариф комиссиясе утырышында күрсәтелгән оешмаларның вәкилләре Дәүләт комитетының исәп-хисаплары белән танышты. Предприятиеләр билгеләнгән срокларда тариф эшләренең материалларына теркәү өчен өстәмә документлар җибәрәчәк, алар экспертлар тарафыннан каралачак.