Дәүләт комитетында видеоконференцэлемтә режимында киңәшмә узды

2024 елның 28 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Сергей Павлов җитәкчелегендә «2025 елда җайга салыну чорына җылылык белән тәэмин итү өлкәсендә нормативларны раслау» темасына видеоконференция режимында Татарстан Республикасы җирле үзидарә органнары һәм җайга салынулы предприятиеләр вәкилләре белән киңәшмә узды.

Киңәшмәдә түбәндәге сораулар каралды:

- нормативларны раслау өчен гариза бирү тәртибе;

- 2024 елгы җайга салу чорына җылылык белән тәэмин итү өлкәсендә расланган нормативлар саны;

- 2024 елга җылылык белән тәэмин итү өлкәсендә нормативларны раслау өчен мөрәҗәгать итмәгән оешмалар исемлеге;

- җылылык һәм су белән тәэмин итү өлкәсендәге нормативларны раслау өчен сроклар;

- 2025 елга нормативларны раслау өчен гариза бирергә тиешле оешмалар яңгырады.

«Җылылык белән тәэмин итү өлкәсендәге нормативларны раслау өчен гаризаларны агымдагы елның 1 маена кадәр Дәүләт комитетының боерык документлары нигезендә тапшырырга кирәк. Билгеләнгән тәртиптә расланган челтәрләрдә җылылык энергиясен технологик югалту нормативларының булмавы аларны тиешле тарифлар исәбенә кертмәү өчен нигез булып торачак», – дип йомгаклады ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты рәисе урынбасары Сергей Павлов.

Доклад белән тулырак беркетелгән материалда танышырга мөмкин.