Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының Килештерү комиссиясенең чираттагы утырышы булды

2019 елның 18 июле, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының киңәшмәләр залында Килештерү комиссиясенең чираттагы утырышы булып узды, анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты тарафыннан 2019 елның кварталында коммуналь, транспорт хезмәтләре күрсәтү, каты коммуналь калдыклар белән эш итү һәм дарулар белән тәэмин итү өлкәсендә җайга салынулы оешмаларга карата тикшерү үткәрелгән. Алар арасында "Таткоммунэнерго" рреспублика җитештерү берләшмәсе" АҖ, Түбән Кама шәһәренең "Горэлектротранспорт" МУП, "Татхимфармпрепараты" АҖ һәм "Чирмешән районы коммуналь челтәрләре" ААҖ бар.

Комиссия утырышы нәтиҗәләре буенча тикшерүләр нәтиҗәсен ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсенә карап тикшерүгә кертү карары кабул ителде.