3 нче декабрьдә Казан милли тикшеренү технология университетының Менеджмент һәм эшмәкәрлек эшчәнлеге кафедрасы профессоры СЕМЕНОВ ГЕОРГИЙ ВИССАРИОНОВИЧ вафат булды

2018 елның 5 декабре, чәршәмбе

3  нче декабрьдә Казан милли тикшеренү технология университетының Менеджмент һәм эшмәкәрлек эшчәнлеге кафедрасы профессоры СЕМЕНОВ ГЕОРГИЙ ВИССАРИОНОВИЧ вафат булды

Әлеге эчкерсез, зирәк, талантлы галим һәм педагог белән эшләгән кешеләрнең йөрәк-хәсрәтләрен сызлау һәм кайгы биләп тора.

Георгий Виссарионович икътисадый фәнгә, фәнни һәм фәнни-педагогик кадрлар әзерләүгә зур өлеш кертте, күп кенә җитәкчеләргә һәм республиканың иҗтимагый-сәяси башлангычына юл ачты. Аның Татарстанның социаль-икътисадый үсеше теориясенә һәм практикасына керткән өлеше бәяләп бетергесез.

Бу бик зур югалту. Без Георгий Виссарионович турындагы якты истәлекләре мәңгегә сакларбыз. Барлык туганнарының һәм якыннарының тирән кайгысын уртаклашабыз.

Татарстан Республикасының тарифлар буенча дәүләт комитеты рәисе А.С. Груничев