Дәүләт комитеты тәэмин итүче оешмаларның үзәкләштерелгән системаларга тоташтыру буенча база ставкаларын киметте

2018 елның 30 ноябре, җомга

Дәүләт комитеты белгечләре тарафыннан 2018 елгы гаризаларны анализлау, «Челныводоканал» ҖЧҖ һәм «Водоканал» МУП үзәкләштерелгән системаларына тоташтыру нәтиҗәсендә киләсе елдан кулланучыга шактый арзангарак төшәчәк.
Бүген Идарә утырышы  әгъзалары 2019 елга ресурс белән тәэмин итүче оешмаларның үзәкләштерелгән системаларына тоташтыру өчен тарифлар билгеләү буенча карарлар кабул иттеләр.
Тоташтырыла торган йөкләнеш өчен тарифның база ставкасы 776 сум/куб. м./тәүлек. "Челныводоканал» ҖЧҖнең үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына 25% ка киметелде, тоташтырыла торган йөкләнеш өчен база ставкасы 493 сум/куб.м./тәүлек. оешманың үзәкләштерелгән су бүлү системасына 2018 ел тарифларына карата 9,7% ка киметелде.
"Водоканал" МУП үзәкләштерелгән ташландык суларны агызу системасына карата тоташтырыла торган йөкләнеш өчен тарифның база ставкасы 937 сум/куб. м./тәүлекөчен тарифның база ставкасы 19% ка  киметелде .  Шул ук оешманың үзәкләштерелгән салкын су белән тәэмин итү системасына карата 17% ка киметелде.
Дәүләт комитеты газ куллана торган җиһазларны 2019 елга «Газпром трансгаз Казань» ҖЧҖ газ бүлү челтәрләренә тоташтырган өчен түләү күләмен билгели торган стандартлаштырылган тариф ставкаларын үзгәрешсез калдырды.
2019 елга «Газпром трансгаз Казань» ҖЧҖ газ бүлү челтәрләренә газ куллана торган җиһазларны ташламалы категория гражданнар өчен түләү инфляция дәрәҗәсенә генә индексацияләнде.
Оешмалар дәүләт комитеты карарларын килештерделәр.