Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының Килештерү комиссиясе утырышы булды

2018 елның 13 марты, сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының киңәшмәләр залында Килештерү комиссиясенең чираттагы утырышы үтте, анда көн тәртибенә кертелгән түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. "Лениногорск җылылык челтәрләре" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушуга (технологик тоташтыруга) 2018 елга тарифларны килештерү турында.

2. "ДОМКОР" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – "Чаллы шәһәренең 63  нче микрорайонында тышкы инженерлык челтәрләре булган, тоташтан-кушып төзелгән торак булмаган урыннары каралган 63-09 күпкатлы торак йорт"ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы  чикләнгән җәмгыятенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән  системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләүне килештерү  турында.

3.  "ДОМКОР" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – "Чаллы шәһәренең 63  нче микрорайонында тышкы инженерлык челтәрләре булган, тоташтан-кушып төзелгән торак булмаган урыннары каралган 63-09 күпкатлы торак йорт"ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы  чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән  системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләүне килештерү  турында.

4. "ДОМКОР" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – "Чаллы шәһәренең 63  нче микрорайонында тышкы инженерлык челтәрләре булган, тоташтан-кушып төзелгән торак булмаган урыннары каралган 63-10 күпкатлы торак йорт"ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы  чикләнгән җәмгыятенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән  системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләүне килештерү  турында.

5.  "ДОМКОР" җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – "Чаллы шәһәренең 63  нче микрорайонында тышкы инженерлык челтәрләре булган, тоташтан-кушып төзелгән торак булмаган урыннары каралган 63-10 күпкатлы торак йорт"ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы  чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән  системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләүне килештерү  турында.

6. Эчәргә яраклы суга һәм ташландык суны чыгаруга тарифларны килештерү турында (Чүпрәле м.р.:  "Перспектива" МУП, Яңа Чишмә м.р.: "Яңа Чишмә ТКХ" МУП).

Мәсьәләләр Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитеты идарәсенә карау өчен кертелде.