Татарстан Республикасының Тарифлар буенча дәүләт комитеты Идарәсе утырышы булды

2018 елның 22 феврале, пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Тарифлар буенча дәүләт комитетының киңәшмәләр залында Идарәнең чираттагы утырышы үтте, анда түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. 2018 елга ташландык суны чыгаруга һәм агып җыела торган суларны чистартуга тарифлар билгеләү турында (Зеленодольск шәһәре: «ЗВКС» АҖ).

2. «КАСТАМОНУ ИНТЕГРЕЙТЕД ВУД ИНДАСТРИ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең электр энергиясен җитештерү объектын «АЛАБУГА»  сәнәгать-производство тибындагы Махсус Икътисадый Зонасы» акционер җәмгыятенең электр челтәрләренә технологик тоташтырган өчен түләү билгеләү турында.

3. «ХАЯТ КИМЬЯ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең электр энергиясен җитештерү объектын «АЛАБУГА»  сәнәгать-производство тибындагы Махсус Икътисадый Зонасы» акционер җәмгыятенең электр челтәрләренә технологик тоташтырган өчен түләү билгеләү турында.

4. «Үз йортым« җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – «Чаллы шәһәре, 60 нчы микрорайон, Әхмәтшин урамы адресы буенча урнашкан күпфатирлы торак йорт»ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында. .

5. «Үз йортым» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – «Чаллы шәһәре, 60 нчы микрорайон, Әхмәтшин урамы адресы буенча урнашкан күпфатирлы торак йорт»ны «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

6. «КАМАЗ» гавами акционер җәмгыяте объектын – «SFTP кабиналар каркаслары производствосы»н «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең салкын су (техник су) белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

7. «КАМАЗ» гавами акционер җәмгыяте объектын – «SFTP кабиналар каркаслары производствосы»н «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

8. «КАМАЗ» гавами акционер җәмгыяте объектын – «SFTP кабиналар каркаслары производствосы»н «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

9. «Татарстан Республикасының Баш инвестиция-төзелеш идарәсе» дәүләт казна учреждениесе объектын - «Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Чаллы шәһәрендә 270 кешегә чит ил гражданнарын вакытлыча тоту үзәге»н «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

10. «Татарстан Республикасының Баш инвестиция-төзелеш идарәсе» дәүләт казна учреждениесе объектын - «Татарстан Республикасы буенча Эчке эшләр министрлыгының Чаллы шәһәрендә 270 кешегә чит ил гражданнарын вакытлыча тоту үзәге»н «ЧЕЛНЫВОДОКАНАЛ» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

11. «СМАРТ МЕДИА» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын – «Оренбург тракты урамындагы сәүдә үзәге»н Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

12. «СК «Брайт Сити» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын - «Ак.Завойский урамындагы торак йортлар»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

13. «СК «Брайт Сити» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын - «Ак.Завойский урамындагы торак йортлар"ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең ташландык су чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

14. Салихов М.Р. объектын «Ак.Завойский урамындагы торак йорт»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

15. Салихов М.Р. объектын «Ак.Завойский урамындагы торак йорт»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

16. «БРИЗ» Финанс-Төзелеш Компаниясе җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын - «Серов урамындагы торак комплескта 9 катлы 4 нче торак йорт»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

17. «БРИЗ» Финанс-Төзелеш Компаниясе җаваплылыгы чикләнгән җәмгыяте объектын - «Серов урамындагы торак комплескта 9 катлы 4 нче торак йорт»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең ташландык суны чыгару үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

18. «Казан компрессор машина төзелеше заводы» ачык акционер җәмгыяте объектын – «Халитов урамы, 1 нче йорт адресы буенча завод»ны Казан шәһәренең «Водоканал» муниципаль унитар предприятиесенең салкын су белән тәэмин итү үзәкләштерелгән системасына кушкан (технологик тоташтырган) өчен түләү билгеләү турында.

Каралган мәсьәләләр буенча тиешле карарлар кабул ителде, алар, дәүләт теркәвен узганнан соң, Татарстан Республикасының рәсми хокукый мәгълүмат порталында басылып чыгачак һәм ТР Тарифлар буенча дәүләт комитеты сайтына урнаштырылачак.